Néhány fontos tudnivaló

(a leggyakrabban felmerült kérdések):

• a többi iskolával megegyező tananyag oktatása mellett nagy hangsúlyt fektetünk az értékközvetítésre és a nevelés/oktatás nyugodt, harmonikus körülményeinek a megteremtésére,
  • 1-8. évfolyamon normál tantervű osztályokat indítunk, melyekben magasabb óraszámban oktatjuk az informatikát és az idegen nyelvet, gazdag művészeti képzésünk és sportéletünk is,
  • ideális létszámú osztályokban, alsó tagozaton osztályonként külön napközis csoportban tanulnak a gyerekek.
  • nem köt bennünket beiskolázási körzet: minden, értékrendünkre nyitott család gyermekeit felvehetjük, ám nem kell az iskolában tartanunk azokat, akik a közösséget rombolják. Így gyermeke biztonságot adó, családias légkörben töltheti idejét intézményünkben.
  • a beíratással kapcsolatos minden fontos információt eljuttatjuk azoknak a szülőknek, akik megadják elérhetőségeiket a szándéknyilatkozat kitöltésével,
  • a felvételt nyert tanulók szüleinek júniusban 0. szülői értekezletet tartunk, melyen megtudhatnak minden hasznos információt, mely a sikeres, zökkenőmentes tanévkezdéshez szükséges.
  • augusztus végén két napos "Manó Tanodába" hívjuk a leendő elsősöket. A két nap alatt megismerkednek leendő tanító nénikkel, egymással, az iskolával és a játékos foglalkozásokkal, kirándulás alkalmával már igazi kis közösséggé kovácsolódhatnak. Így az első nap már ismerősként, bátran lépnek be az intézménybe és vesznek részt az évnyitón.
  • Minden tantárgyat az Oktatási Hivatal által engedélyezett tankönyvekből tanulunk.
  • az olvasást a hangoztató-elemző-összetevő-szótagoló módszerrel sajátítják el az elsősök.
  • a tanulásban kiemelt szerepet kap a játékosság, megkönnyítve az átmenetet az óvoda és az iskola között.

Szeretettel hívjuk és várjuk Önöket iskolai rendezvényeinken, foglalkozásainkon és nyílt napjainkon!