Elindultak Horvátországba 5 napos tanulmányi kirándulásra 7.osztályos tanulóink

2024.05.07-én reggel 8 órakor indultak el a 7.osztályos tanulóink a „Magyart történelmi és kulturális kincsek nyomában” című HAT-KP-1-2023/000892 számmal pályázaton nyert tanulmányi kirándulásra Horvátországba. A kirándulás programja :

• A Fiuméhez tartozó Tersattoban városnézés, Tersattoi Mária búcsújáró templom és Tersatto várának megtekintése.
  • Séta Fiume történelmi belvárosában, a Kormányzói Palota, a Magyar Királyi Tengerészeti Hatóság épülete, Adria -palota, Adira Magyar Királyi Tengerhajózási Rt.székháza.
  • Abbázia megtekintése: nemesi családok történetének megismerése,séta a tengerparton és a sziklába vájt sétányon.
  • Séta Lovranban, a római időkből megmaradt város centrumában.
  • Strandolás, hajózás (fakultatív).
  • Városnéző túra Zágrábban, Horvátország városában.
  • Csáktornya a „Zrínyiek sasfészkének” megtekintése, műemlékek történetének megismerése.
  • Varasd: séta Erdődyek várkastélyában és Európa legszebb barokk belvárosában.
  • Ovcsara- a délszláv harcok emlékhelyének megtekintése.
  • Túra az Újlaki várhoz és templomhoz.
  • Vukovár ikonikus városának megismerése – vízitorony és emlékpark.
  • Eszék városában séta,történelmi helyszínek megismerése.
  • Séta a Kopácsi-Rét Nemzeti Parkban, látogatóközpont megtekintése, túra a bürühidakon.
  • Várdaróci Tájház látogatása.

Jó utat, és tartalmas időtöltést kívánunk!