Szent Márton családi nap és lampionos felvonulás

Az esemény 15 órakor ünnepi szentmisével kezdődött,melyet a fenntartó részéről Dr.Udvardy György Érsek és Csonka Nándor atya intézményünk lelki igazgatója celebrált. A rendezvényen részt vett még Dékány Árpád Sixtus Osb. EKIF főigazgató és a rendezvény fővédnöke Dobó Zoltán polgármester. A tornatermi megnyitó után ünnepi műsor következett, mely keretében a Néptánc és népi játék művészeti műhely,és a Zenebona Művészeti műhely is bemutatkozott. A Zajongó zenekar gyermekkoncertje után az iskola alsó szintjén az intézményünkben tanító pedagógusok és a Szín Vonal Alapfokú Művészeti Iskola tanára Dér Adrienn kézműves műhely foglalkozásokat tartottak, melyeken az óvodás gyermekek megismerhették intézményünket, a következő tanév első osztályának osztályfőnökét Sarkadi – Nagy Ágnes tanítót és iskolánk pedagógusait. Keszler Dávid tanár úr sport bemutatóján megismerhették a gyerekek az elektromos jelzőtábla működését, megismerkedhettek a párbajtőrrel, és libás ügyességi játékokat játszhattak. Az idei tanévben a rendezvény tehetségpont foglalkozásokkal is bővült, melyeken iskolánk és más iskolák tanulói egyéni és csoportos tehetségfejlesztő foglalkozásokon vehettek részt. Köszönjük a Szülői Munkaközösségmunkáját, és azt, hogy a Márton napi rendezvény alkalmával biztosították a kézműves műhely számára 4 db gravírozó gép megvételét! Köszönjük a 3 művész felajánlott munkáját, Füzes Fruzsina Éva mandalafestő művész, Orosz Helga festőművész és Burucsné Walla Barbara grafikus munkáját, akik az emeleti tantermekben pontfestést, akvarellezést, montázs készítést és üveg gravírozást tanítottak a gyerekeknek a meghírdetettt tehetségfejlesztő foglalkozásokon. Az elkészült alkotásokat 18 órakor értékeltük és díjaztuk. Mint minden évben, az ünnepség lampionos felvonulással ért véget.