Komplex hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztése projekt

Intézményünk részt vesz a ” Komplex hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztése Észak – Balatoni közszolgáltatási területen, különös tekintettel az elkülönített hulladékgyűjtési, szállítási és előkezelési renszerre” című KEHOP-3.2.1-15-2017-00014 számú projektben.

A projekt részei:

  1. 2023.október 20 -án ISKOLAI ZÖLD ÓRA keretében a gyerekek megismerkednek a szelektív hulladékgyűjtés lehetőségeivel, interaktív foglalkozás keretében a hulladéktermelés megelőzésével és az újrahasznosítással kapcsolatban kapnak hasznos információkat
  2. Szervezett látogatás keretében Hulladékudvar megtekintése. A látogatás célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek a projektben megvalósuló létesítmények működésielvével, hasznosságával.
  3. „TE IS VÁLOGATÓS VAGY” iskolai játékos versenysorozat végrehajtása feladatokkal.
  4. Mentor program a környezetvédelemmel foglalkozó pedagógusok tematikus ismereteinek bővítése interaktív műhelymunkák keretében