Magyar Diáksport Napja Intézményünkben

Témanap címe:”Mozgáskultúra fejlesztése és az egészségtudatos táplálkozás”.

Az alsó tagozatos osztályokban a gyerekek a testnevelés óra első felében akadálypályán és kölyökatlétika sport programon vesznek részt. Az óra második felében az egészséges táplálkozással kapcsolatban hallanak információkat Szőke Katalin tanárnőtől, és „nyersen is fogyaszthatod ” címmel nyers zöldségeket kóstolnak különféle mártogatósokkal. A témanap keretében a Tapolcai Egészségfejlesztési Iroda munkatársa bemutatja a gyerekeknek a testösszetétel analizáló készüléket, amit néhány tanuló ki is próbálhat.

A felső tagozatos osztályokban a testnevelés óra első felében akadálypályán vesznek részt a gyerekek, az óra második felében Svendor Diána védőnő tart előadást az egészséges táplálkozással kapcsolatban, illetve Szőke Katalin tanárnő tippjeit hallgathatják meg a zöldségek nyers fogyasztására vonatkozóan. Megismerhetik az év során az adott évszakokhoz kapcsolódó aktuális gyümölcs és zöldségfajtákat, és recepteket ismerhetnek meg zöldségekből készített ételekre vonatkozóan. Szintén nyers zöldségtálból kínáljuk őket mártogatósokkal.