A második osztályos tanulók az idei tanévben közösen olvasták, és dolgozták fel Csukás István: A téli tücsök meséi című művét.
Az olvasmány feldolgozása során a tanulók egyénileg vagy csoportban dolgozva tartalmas és ötletes lapbookokat készítettek. A munkáikat be
2026.05.29-én a Tamási Áron Művelődési Központban tartotta iskolánk harmadik Kulturális Bemutatóját. A Bemutató részeként tekinthette meg a közönség a művelődési ház bejáratnál a Katolikus Pedagógiai Intézet nyertes pályázata segítségével megvalósított „ Úton-útfélen ” című Országos Rajzverseny díjnyertes alkotásait, a Teremtésvédelmi Témahétre
Az idei tanévben a Fenntarthatósági Témahét alkalmából az osztályokkülönböző ajánlott témaköröket dolgoztak fel, és projektmunkákat készítettek.A szép és kreatív faliújságok és lapbookok a következő témákat ölelik fel:
– az erdő, mint ökoszisztéma– mozgás és egészség– fenntartható közlekedés– hulladék,
Intézményünk névadójáról elnevezett Mária napi rendezvénysorozat keretében több mint 10 éve hagyományos módon tanulmányi versenyeket és három éve regionális képzőművészeti- és rajzversenyeket is szervezünk. Az idei „Úton – útfélen” címmel kiírt országos rajzversenyt 2026. márciusában – mint Akkreditált Kiváló
A kávéfestéses akvarelltechnikát az első félév során, két osztályban, irodalom, vizuális kultúra, természettudomány, német nyelv tárgyak kapcsolatában nyílt alkalmunk kipróbálni.
A 6. osztály balladák, legendák, mondák világából merítve, az itt megismert szövegek illusztrációs projektje során, legfőképp Szent László mondáit
Alsó folyosó: Óvodások részére „Őszi növény és állatvilág mozaikolással” címmel kiírt rajzpályázat díjnyertes alkotásai
A 7. osztály szeptember hónap folyamán Mikszáth Kálmán „Szent Péter esernyője” című regényéhez fedlapokat és könyvajánlókat készített. A 8.osztályos tanulók Móricz Zsigmond „Légy jó mindhalálig” című regénye alapján korabeli debreceni képeslapokat terveztek. A két osztály által létrehozott projektmunkát kiállítottuk az
„A jobbá tett világ” Országos Rajzverseny kiállítása
2025.09.13-tól 21-ig a XIX. Ars Sacra Művészeti Fesztivál keretében, a „Nyitott templomok napján” látható iskolánk művészti kiállítása, mely keretében megtekinthetőek a Katolikus Pedagógiai Intézet nyertes pályázata segítségével megvalósított „ A jobbá tett világ”
2025.06.23-26-ig a felügyeleti időszakban tanulóink a Veszprémi Főegyházmegye nyertes belső pályázatának segítségével Orosz Helga festőművész művészeti táborában vettek részt.
A tanulók különböző sablonok segítségével vászontáskára színes textilfilcekkel képeket rajzoltak, saját ízlésük szerint. A foglalkozások mind a gyerekek,mind a pedagógusok
2025.05.23-án pénteken Tapolcán a Tamási Áron Művelődési Központban rendezte meg intézményünk második alkalommal kiállítással egybekötött Kulturális Bemutatóját. A kiállítás keretében a Katolikus Pedagógiai Intézet nyertes pályázata segítségével megvalósított „ A jobbá tett világ” címmel kiírt