A mai napon reggel 7:00 órakor elindultak 7.osztályos tanulóink az idei Határtalanul kirándulásra a Felvidékre.A tanulmányi út programja:1.nap:Dévény-Pozsony: Dunát és a Morva folyók területének megtekintése, mely az egykori Magyar Királyság kapuja volt. Millenniumi emlékmű megtekintése, a legenda megismerése.Pozsonyban a Szent Erzsébet szobor és a panoráma után látogatás a Szent Márton székesegyházban.2.nap:Hidaskürt-Vöröskő Vára-Nyitra-Zsére: találkozás egy felvidéki magyar iskolával. Vöröskő Várán Gróf Pálffy család várának megismerése. Nyitrán a hajdani legfontosabb fejedelmi központ látogatása.Séta a várnegyedben, ls a Zsérei Tájházban,Bencz Ilona vezetésével. Általa betekintést kapunk az itt élő magyarság múltjáról, jelenéről, jövőjéről.3.nap: Nagytapolcsány-Csejte -Zayugróc:Nagytapolcsányi Vár,Csejtén Báthory Erzsébet és családjának történetének megismerése, látogatás a Zay család birtokán.4.nap: Selmecbánya – Körmöcbánya, itt az UNESCO által védett városközpont megtekintése. Szentháromság Téren a Szent Katalin, Bányabíróság, Petőfi Sándor emlékhely felkeresése. Séta a Kálvárián,majd a körmöcbányai pénzverde és az Érmék és Pénzérmék Múzeum megtekintése.
Kellemes időtöltést, és jó utat kívánunk!