Madarak és fák napja

Minden évben május 10-e a madarak és fák napja. Ezt a napot arra szenteljük, hogy az erdők és a madarak védelméről beszéljünk. 

Idén május 8-án tartjuk a jeles napot. A tanulók előadást hallgatnak meg az erdők jelentőségéről, a környezeti változások következményeiről, továbbá játékos feladatokkal ismerhetik meg a Kárpát-medence madárvilágát. Az idei tanévben különös hangsúlyt fektetünk a fák megismerésére, ezért levélgyűjteményt és rügygyűjteményt készítettek a tanulók. 

Aranyosi Ervin gondolataival kívánjuk, hogy az 1906-óta megtartott jeles nap céljai mindenkihez eljussanak: .”.. Na, de nem csak azért tisztelem  a fákat, akik élőhelyet adnak sok madárnak, hanem szépek, zöldek, jó magasra nőnek, tagjai lehetnek ligetnek, erdőnek.”

Vezető pedagógus: Zétényi Anna