Élménypedagógiai foglalkozások Orosz Helga festőművésszel

2024.június 24-én Orosz Helga festőművész két intervallumban tartott élménypedagógiai foglalkozást az érdeklődő gyermekeknek. A  megtartott két foglalkozás címe:

  •  „Óriás festékcsurgatás”
  •  „Árnyékrajzok” 

A gyerekek az udvaron nagy papírokon és kartonlemezen festékekekt csurgattak 4-es csoportokban, majd száradás után ezeket kitöltöttték közösen választott technikával (ceruza, filc, zsírkréta), címet is adtak neki, még történetek is születtek. Amíg száradt a festék, a földre tett nagy papírok felett minden gyermek kialakított egy különleges formát az árnyékából.Párban dolgoztak, a másik körberajzolja az árnyékot , majd mindenki a saját árnyékképét töltötte ki, nevezte el, adott neki címet. A legvégén a közös és egyéni munkákat kifüggesztették a kerítésre, illetve a tornateremben helyeztük el. 

A festékcsurgatást nagyon élvezték a gyerekek, a foglalkozások igazán jó hangulatban teltek.

Köszönjük szépen Orosz Helga munkáját!