Kirándulással egybekötött lelkigyakorlat a Pannonhalmi Főapátságban

2024.június 14-én a felső tagozatos tanulók kirándulással egybekötött lelkigyakorlaton vettek részt a Pannonhalmi Főapátságban. A program két csoportban idegenvezetéssel kezdődött,mely során az idegenvezetők bemutatták az apátság egész épületét, a Bazilikát,a kápolnákat,a híres könyvtárat,a kerengőt, és meséltek az alapítástól egészen a jelen napig az apátság történetéről. Betekintést nyerhettünk a szerzetesek és a pannonhalmi bencés diákok életébe. A közös ebéd után a Gyógynövénykertbe látogattunk, ahol a gyógynövények préselésének folyamatát és az erre szolgáló gépházat és az illatmúzeumot látogattuk meg. Itt megismerték a gyerekek, hogy melyik gyógynövények milyen gyógyító hatása van, és a napjainkban forgalmazott termékekben milyen gyógynövények találhatóak.