A 8.osztály  Szentendrére kirándult

Június 15-én szombaton a 8. osztály egy izgalmas utazáson vett részt. Budapesti érkezés után hajóra szálltunk és másfél órás utazás után érkeztünk Szentendrére. Az út során lehetőségünk volt megtekinteni a Budapest csodálatos panorámáját; a rakpart ikonikus épületeit, a Budai várat, az Országházat.

Délben érkeztünk Szentendrére, ahol rövid sétát tettünk az óvárosba. Szűk, meredek kis utcák, sikátorok labirintusa varázslatos hangulatot kölcsönöz a városnak. Néhányan megjegyezték, hogy a város Selmecbányára hasonlít. A templomtornyok emlékeztetnek arra, hogy sokféle felekezet megbékélve él egymás mellett. Szentendrén nagyszámú szerb eredetű népesség él, és számtalan szerb templom található. Útba ejtettük a Belgrád Szerb ortodox székesegyházat, ahol megnéztük a kimagaslóan értékes belső teret.

A városnézés után hévvel mentünk vissza Budapestre, majd a délutáni vonattal indultunk vissza Tapolcára. 

Kimerítő, de annál érdekesebb, élményekkel teli kirándulásban volt részünk. 

Zétényi Anna osztályfőnök

Köszönjük Zétényi Anna tanárnő szervező és Hegyi Kevin tanár úr kísérő munkáját!