Pályázaton nyert Pasztorális program – Nevelőtestületi kirándulás és lelkigyakorlat Bakonybélben a Szent Mauríciusz Monostorban

„Reggeli órákban útnak indult a Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola nevelőtestülete a célunk pedig Bakonybél volt. Rövid utazást követően érkeztünk meg a Bakony egyik talán legszebb pontjára. Lehetőségünk nyílt megtekinteni a Szent Mauríciusz Monostort, mely 2018-ban ünnepelte az ezeréves fennállását. Az idegenvezetés alatt bepillantást nyerhettünk az itt élő bencés szerzetesek mindennapi életükbe. Melynek Szent Benedek óta a mottója: „ora et labora” vagyis imádkozzál és dolgozzál. A bencés kolostor látogatását követően ebédünket a helyi Pikoló Vendéglőben fogyasztottuk el. A nap zárásaként pedig megtekintettük a csodás Bakonybéli Borostyán-kút és kápolnát. Sok élménnyel gazdagodtunk, köszönjük!”

Hegyi Kevin
hittanár