Felkészültek a nyár veszélyeire a tapolcai diákok

Felkészültek a nyár veszélyeire a tapolcai diákok – Az iskola rendőre prevenciós előadást tartott 👮 

🚔 A Tapolcai Rendőrkapitányság baleseti helyszínelője, Molnár József címzetes rendőr főtörzszászlós 2023. május 24-én a helyi Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskolába látogatott, és a gyerekeknek baleset-megelőzési előadást tartott.

🌊 Az iskola rendőre főként a nyár veszélyeire hívta fel figyelmüket. Elmondta, hogy a strandolások alkalmával csak felnőtt kísérővel tartózkodhatnak vízben és kizárólag a fürdésre kijelölt helyeken, illetve távolságban. Kérte őket továbbá, hogy felhevült testtel soha ne ugorjanak a vízbe és étkezés után, teli gyomorral se fürödjenek.

🚲 Az előadó ezenkívül a közlekedés szabályainak betartására is külön hangsúlyt fektetett.A gyerekekkel közösen ismételte át a KRESZ legfontosabb ismereteit, hogy akkor is biztonságban legyenek, ha egyedül indulnak útnak gyalogosan vagy kerékpárral.

🎁 Az előadás végén a diákok a biztonságos közlekedést elősegítő eszközöket kaptak ajándékba.