Nemzeti Tehetségközpont továbbképzése intézményünkben

2024.05.24-én iskolánk művészeti, sport és tehetséggondozó műhelyeinek vezetői a „Komplex tehetségprogramok”című projekt keretében a Nemzeti Tehetség Központ 10 kredites továbbképzésén vettek részt. A szakmai műhelymunka keretében támpontokat kaptunk az intézményi tehetségkoncepció kialakításával, a tehetség diagnosztikával és mérési módszerivel, a tehetségfejlesztés alapelveivel és kulcskompetenciáival kapcsolatban. Meghatároztuk a tehetségműhelyek működésével kapcsolatos szempontokat, úgy mint az élmény- és felfedezésközpontúság,az erős oldal illetve a személyiségtényezők fejlesztése, és a feltöltődést, pihenést biztosító programok éves műhelymunkába történő beiktatása.

Köszönjük Túrmezei Mónika Erzsébet előadó gyakorlati bemutatót is tartalmazó előadását!